کد خبر:502
پ

تغییر در قراردادهای گندله شرکت واله

  شرکت واله قراردادهای گندله اش را از سال ۲۰۱۹ از ۶۲ درصد کنونی به ۶۵ درصد تغییر خواهد داد . به گفته این شرکت شاخص بهره وری گندله ۶۵ درصد بالاتر و برای خریداران هم به صرفه تر است اما قطعاً افزایش قیمت در پی خواهد داشت بنابراین در سال ۲۰۱۹ قیمت گندله افزایش […]

 

شرکت واله قراردادهای گندله اش را از سال ۲۰۱۹ از ۶۲ درصد کنونی به ۶۵ درصد تغییر خواهد داد . به گفته این شرکت شاخص بهره وری گندله ۶۵ درصد بالاتر و برای خریداران هم به صرفه تر است اما قطعاً افزایش قیمت در پی خواهد داشت بنابراین در سال ۲۰۱۹ قیمت گندله افزایش می یابد البته در مورد گندله پریمیوم صحبتی نشده است .

به اعتقاد تحلیلگران ، تقاضا برای گندله افزایش داشته و درخواست برای گریدهای بالای فرآورده های سنگ آهن از سوی خریداران چینی و همچنین دیگر کشورها نیز بدلیل استفاده کمتر از زغالسنگ و انتشار کربن روبه افزایش است و همین امر واله را بسوی آغاز فعالیت در دو کارخانه گندله سازی در شهر سائو لوئیز برزیل سوق داده است .

تفاوت قیمت پرمیوم سنگ آهن کاراخاس واله نسبت به گندله ۶۲ درصد در سال آینده بین ۱۷ تا ۲۱ دلار خواهد بود . واله همچنین تخمین زده که تقاضا برای گندله در جهان در سال ۲۰۱۹ با رشد ۱۴ درصدی به ۵۱۴ میلیون تن برسد در حالیکه در سال ۲۰۱۷ این میزان ۴۵۲ میلیون تن بوده است و برای سال ۲۰۲۵ نیز رقم ۶۰۲ میلیون تن برآورد شده است . ظرفیت تولید گندله واله بعلاوه کارخانه اش در عمان از ۵۰ میلیون تن به نزدیک به  ۶۰ میلیون تن سالانه رسیده است .

پیش بینی شده بازار در سال ۲۰۱۹ همچنان در وضعیت ایده آلی باقی بماند و بهای گندله ۶۲ درصد بین ۶۰ تا ۸۰ دلار در نوسان باشد .

 

استیل پرایس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید