کد خبر:43
پ

خیز جدید قیمت کرومیت

  پس از ماهها سقوط قیمت کرومیت، و افت نزدیک به ۶۰درصدی قیمت جهانی کرومیت در شش ماه نخست سال ۹۷، اینگونه بنظر میرسد که بازار در کف قیمتها ثابت مانده و اندکی رشد داشته است. به گزارش معدن ۲۴،آخرین تغییرات بازار کرومیت و فروکروم در چین نشان از رشد قیمتهای جهانی در اواخر سپتامبر […]

 

پس از ماهها سقوط قیمت کرومیت، و افت نزدیک به ۶۰درصدی قیمت جهانی کرومیت در شش ماه نخست سال ۹۷، اینگونه بنظر میرسد که بازار در کف قیمتها ثابت مانده و اندکی رشد داشته است.

به گزارش معدن ۲۴،آخرین تغییرات بازار کرومیت و فروکروم در چین نشان از رشد قیمتهای جهانی در اواخر سپتامبر دارد. قبل از تعطیلات هفت روزه در چین (۷-۱ اکتبر) قیمت ها رو به رشد ثبت شد.

کشورهایی مثل آفریقای جنوبی، ترکیه شاهد افزایش قیمتها طی دومرحله بودند.

معدنکاران و فعالان بازار کرومیت امیدوارند که پس از بازگشایی بازار چین ، شاهد افزایش قیمت کرومیت ایران باشند.

در حال حاضر قیمت کرومیت۴۲-۴۰درصد ایران در چین، ۲۰۵-۲۰۰دلار میباشد که اخرین تغییرات ۱۰-۵ دلار افزایش قیمت کرومیت ایران ،قبل از تعطیلات و در اواخر سپتامبر ثبت شده است.

اوضاع خرید در بازار داخلی و صادرات کرومیت با توجه به بخشنامه های صادره از بانک مرکزی و دریافت عوارض گمرکی ، از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و گاها قیمت خرید در بندرعباس تا ۳۰درصد کمتر از قیمتهای جهانی اعلام میشود.

وضعیت دلار که اغلب مواد معدنی صادراتی را تحت تاثیر گذاشته است، در قیمتهای خرید داخلی و ریالی ایران نیز تاثیر بسزایی گذاشته و کاهش قیمت برای کرومیت را بهمراه داشته است.

در حال حاضر بیشتر معدنکاران و خریداران کرومیت، تماشاگر اوضاع هستند و ترجیح میدهند هرگونه خرید و فروش کرومیت را تا زمان به ثبات رسیدن قیمت واقعی دلار در بازار و همچنین بررسی قیمتهای جهانی بعد از تعطیلات موکول کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید