کد خبر:3061
پ

رونق بازار سنگ آهن چین بازار بورس جهانی را سبز پوش کرد

پایگاه خبری بیزینس تایمز روز چهارشنبه در گزارشی نوشت به دنبال افزایش بهای سنگ اهن در چین، بزرگترین بازار فولاد در جهان، بازار بورس معادن جهان نیز رونق گرفته اند که این مساله از ۳۰ ماه اوت تا کنون بی سابقه بوده است. بر اساس این گزارش، سهام دو شرکت معدنی بزرگ جهان از جمله […]

پایگاه خبری بیزینس تایمز روز چهارشنبه در گزارشی نوشت به دنبال افزایش بهای سنگ اهن در چین، بزرگترین بازار فولاد در جهان، بازار بورس معادن جهان نیز رونق گرفته اند که این مساله از ۳۰ ماه اوت تا کنون بی سابقه بوده است.

بر اساس این گزارش، سهام دو شرکت معدنی بزرگ جهان از جمله گروه بی اچ پی و ریو تینتو به ترتیب ۱ و ۲ درصد افزایش داشته اند.

سهام بازار بورس استرالیا نیز ۷ دهم درصد افزایش داشته که این رقم بیشترین میزان افزایش بورس سهام معادن این کشور از ابتدای ماه سپتامبر تا کنون به شمار می آید.

گزارشهای خبری نشان می دهد به رغم بروز بحران در اقتصاد جهانی، شاخص سنگ آهن با درجه خلوص ۶۲ درصد در چین در اخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای این کشور با ۴٫۴ درصد افزایش به ۹۲ دلار و ۹۷ سنت در هر تن رسید.

بر اساس این گزارش میزان سنگ آهن خریداری شده چین در ماه اوت به ۹۵ میلیون تن رسید که در مقایسه با ماه ژوئیه ۴٫۲ درصد و همچنین مدت زمان مشابه در سال گذشته میلای ۶٫۲ درصد افزایش یافته است.

این میزان از واردات از ژانویه ۲۰۱۸ میلادی تا کنون به بیشترین رقم خود رسیده است.

 

منبع
بیزینس تایمز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید