کد خبر:2989
پ

افزايش اندك بهاي سنگ آهن در چين

جديدترين گزارش منتشر شده در نشريه اس اند پي گلوبال پلتس از بهبود وضعيت قيمت سنگ آهن وارداتي آسيا در بازارهاي چين به سبب افزايش تقاضا از سوي خريداران حكايت دارد. بر اساس اين گزارش، بهاي هر تن سنگ آهن  CFRبا درجه خلوص ۶۲ درصد روز جمعه در شمال چين با ۷۵ سنت افزايش به […]

جديدترين گزارش منتشر شده در نشريه اس اند پي گلوبال پلتس از بهبود وضعيت قيمت سنگ آهن وارداتي آسيا در بازارهاي چين به سبب افزايش تقاضا از سوي خريداران حكايت دارد.

بر اساس اين گزارش، بهاي هر تن سنگ آهن  CFRبا درجه خلوص ۶۲ درصد روز جمعه در شمال چين با ۷۵ سنت افزايش به ۸۹ دلار و ۵۵ سنت رسيد.

همچنين بهاي هر تن سنگ آهن براي معامله در ماه سپتامبر نيز با ۵۰ سنت افزايش، ۸۷ دلار معامله شد.

اين گزارش همچنين نشان مي دهد بهاي هر تن سنگ آهن در ماه ژوئيه و همچنين تا اواسط ماه اوت حدود ۳۰ دلار افت داشته است.

به گزارش استيل پرايس، در پي كاهش تقاضا در بازار فولاد در هفته گذشته،‌شركت هاي توليد كننده اين فلز بدترين وضعيت خود را از سال ۲۰۱۶ ميلادي تا كنون تجريه كرده اند. كاهش تقاضا و افزايش توليد از مهمترين دلايل اين بحران عنوان شده است.

‌ كاهش تقاضا در چين به عنوان ‌بزرگترين توليد كننده فولاد جهان، تشديد تنشهاي بين المللي، افزايش عرضه در برزيل و استراليا كه پيش از اين در نيمه نخست امسال در زمينه توليد با مشكل روبرو بودند،‌ از مهمترين دلايل ركود در در بازارهاي فولاد جهاني برشمرده شده بود.

منبع
اس اند پي گلوبال پلتس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید