کد خبر:2676
پ

توقف روند کاهش قیمت شمش دریای سیاه

  اخیراً و در راستای تقویت بهای قراضه و همچنین عدم تمایل عرضه کنندگان شمش فولاد سی آی اس به ادامه روند کاهش قیمت ها ، بازار این محصول میانی تثبیت شده و آخرین برآوردها برای شمش سی آی اس با ۵ دلار افزایش به ۴۱۵ دلار فوب دریای سیاه رسیده است .  اغلب فعالان […]

 

اخیراً و در راستای تقویت بهای قراضه و همچنین عدم تمایل عرضه کنندگان شمش فولاد سی آی اس به ادامه روند کاهش قیمت ها ، بازار این محصول میانی تثبیت شده و آخرین برآوردها برای شمش سی آی اس با ۵ دلار افزایش به ۴۱۵ دلار فوب دریای سیاه رسیده است .  اغلب فعالان بازار عقیده دارند کاهش بهای شمش در این هفته بعید به نظر می رسد زیرا اغلب محموله های جولای فروخته شده و برای فروش محموله های آگوست هم عجله ای وجود ندارد . بنابراین  به نظر می رسد عرضه کنندگان سی آی اس در این هفته تمایلی به ارائه امتیاز به خریداران ندارند .

البته جو احتیاطی هنوز هم بر بازار حاکم است بویژه اینکه بازار ترکیه و مصر تعیین کننده روند قیمت شمش است و فیلیپین تنها مقصد صادراتی قوی در شرق آسیا محسوب می شود که اخیراً عمده بازار صادراتی تولیدکنندگان سی آی اس بوده است . قیمت مناسب برای آسیا ۴۲۰ تا ۴۲۲ دلار فوب دریای سیاه می باشد اما در دیگر بازارها قیمت به ۴۱۰ دلار فوب هم رسیده است . در ترکیه بازار قراضه ثابت گزارش شده و شرایط برای شمش وارداتی هم شاهد تغییرات چندانی نبوده اما تمایل ترک ها بر واردات قراضه است .

در شمال آفریقا هم بازار چندان پر رونق نیست و خریداران در تونس قیمت ۴۳۸ تا ۴۴۰ دلار سی آی اف را مطرح می کنند زیرا تقاضا ضعیف است اما حجم موجودی شمش پائین گزارش می شود و بهرحال تونسی ها مجبور به خرید هستند .

 

استیل پرایس

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید