کد خبر:2654
پ

در آستانه افتتاح مجتمع فرآوری و کنسانتره سنگان

  طرح مجتمع فرآوری و کنسانتره سازی سنگان با ظرفیت ۵ میلیون تن گندله سازی و ۵ میلیون تن فرآوری و کنسانتره سنگ آهن مهر ماه امسال به بهره برداری می رسد. این طرح در خراسان رضوی شهرستان خواف و در مجاورت معدن سنگ آهن قرار دارد و اشتغال زایی مستقیم آن ۱۴۰۰ نفر و […]

 

طرح مجتمع فرآوری و کنسانتره سازی سنگان با ظرفیت ۵ میلیون تن گندله سازی و ۵ میلیون تن فرآوری و کنسانتره سنگ آهن مهر ماه امسال به بهره برداری می رسد.

این طرح در خراسان رضوی شهرستان خواف و در مجاورت معدن سنگ آهن قرار دارد و اشتغال زایی مستقیم آن ۱۴۰۰ نفر و غیر مستقیم ۵هزارنفر ذکر شده است .
این طرح که با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با هزینه ثابت ۲۴ هزارمیلیارد ریال در حال انجام و اتمام است .
گفتنی است علیرغم تامین زیر ساختهای برق و آب و گاز جهت امکان راه اندازی کارخانه گندله سازی ، وضعیت پیشرفت پروژه های اصلی تامین زیر ساخت به دلیل موانع و مشکلات موجود که اهم آن مشکلات تامین منابع مالی است متناسب با اهداف بهره برداری طرح نبوده است.
وضعیت فعلی سیستم حمل و نقل منطقه ( ریلی و جاده ای ) با عنایت به ضرورت تامین کنسانتره از مبادی منطقه و فرامنطقه ای و نیز انتقال محصول به نقاط کشور از دیگر نیازمندیهای اصلی طرح محسوب می شود .
این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار در چند مرحله خاکبرداری ، آرماتور بندی ، قالب بندی ، بتن ریزی ، خاکریزی نصب سوله های صنعتی و اکنون نصب تجهیزات است که طی ۳۶ ماه انجام گرفته است.
طرح کنسانتره این پروژه با حدود ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی و طرح گندله سازی آن با ۹۹ درصد به زودی بهره برداری می شوند .
گروه صنعتی و معدنی سنگان همچنین طرح طرح ۲٫۵ میلیون تنی گندله سازی را در برنامه دارد که اکنون با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره برداری است .

 

منبع : شاتا نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید