کد خبر:2604
پ

رشد ۱۲ درصدی تولید آهن اسفنجی در ۲ ماهه نخست امسال

  بررسی سایت خبری – تحلیلی معدن ۲۴ از آمارهای منتشره حاکی از تولید چهار میلیون و ۸۴۷ هزار و ۱۲۳ تن آهن اسفنجی توسط شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور در ۲ ماهه نخست امسال و رشد ۱۲ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است. برپایه این گزارش، فولاد […]

 

بررسی سایت خبری – تحلیلی معدن ۲۴ از آمارهای منتشره حاکی از تولید چهار میلیون و ۸۴۷ هزار و ۱۲۳ تن آهن اسفنجی توسط شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور در ۲ ماهه نخست امسال و رشد ۱۲ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

برپایه این گزارش، فولاد مبارکه با یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۳۰۹ تن، رکورد دار تولید آهن اسفنجی در این مدت بود و رشد سه درصدی در مقایسه با دو ماهه نخست پارسال به ثبت رسانید.

در این مدت فولاد سفید دشت با تولید ۱۳۱ هزار و ۷۰۳ تنی، رشد ۲۱ درصدی؛ سبا با تولید ۲۲۵ هزار و ۶۵۴ تنی، رشد ۱۲ درصدی؛ فولاد هرمزگان با تولید ۲۷۸ هزار و ۸۱۵ تنی، افت پنج درصدی؛ فولاد کاوه جنوب با تولید ۲۵۸ هزار و ۴۱۰ تنی، رشد ۱۵ درصدی؛ آهن و فولاد غدیر با تولید ۱۱۰ هزار و ۹۴۶ تنی، افت ۲۰ درصدی و شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با تولید ۱۲۶ هزار و ۴۲۸ تنی، افت ۱۷ درصدی به ثبت رساندند.

در ۲ ماهه نخست امسال، فولاد خوزستان با رشد ۱۹ درصدی در تولید آهن اسفنجی به رکورد ۷۲۴ هزار و ۸۱۷ تن رسید. همچنین فولاد خراسان با ۲۴۱ هزار و ۷۲۵ تن (رشد پنج درصدی)،‌ ذوب آهن اصفهان با تولید ۱۴ هزار و ۸۶۳ تنی (افت ۵۹ درصدی)، فولاد میانه با تولید ۵۶ هزار و ۶۲۴ تنی (افت ۵۷ درصدی)، فولاد سبزوار با تولید ۱۱۹ هزار و ۲۳۶ تنی (افت ۱۱ درصدی) و فولاد شادگان با تولید ۶۵ هزار و ۸۱۰ تنی (افت ۴۶ درصدی)‌ ثبت کردند.

** صبا فولاد، رکوردار رشد تولید ۲ ماهه

برپایه این آمارها، تولید آهن اسفنجی در فروردین و اردیبهشت امسال در صبا فولاد با ۹ درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۶ هزار و ۳۳۶ تن رسید.

صبا فولاد (بریکت گرم) با ۷۶ هزار و ۳۱۴ تن تولید و رشد ۸۷ درصدی، بیشترین رکود رشد تولید را در بین شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی ثبت کرد.

فولاد نی ریز با تولید ۱۱۳ هزار و ۸۰۸ تنی، رشد سه درصدی؛ آهن و فولاد ارفع با ۱۴۵ هزار و ۷۳۵ تن تولید، افت یک درصدی و آهن و فولاد گل گهر (طرح گوهر) با ۲۵۴ هزار و ۸۲۹ تن تولید، افت پنج درصدی در همسنجی پارسال ثبت کردند.

همچنین در این مدت، آهن و فولاد گل گهر (طرح کوثر)‌ ۲۶۱ هزار و ۳۶ تن و چادرملو ۲۴۰ هزار و ۷۲۵ تن آهن اسفنجی تولید کردند.

 

منبع : معدن ۲۴

 

 

کلیدواژه : آهن اسفنجی ،
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید