کد خبر:2412
پ

برآوردها برای محدودیت عرضه بهای سنگ آهن را افزایش داد

  روند صعودی در بازار سنگ آهن وارداتی به آسیا روز جمعه هم ادامه داشت زیرا همچنان تقاضا برای خرید وجود دارد و نگرانی ها بابت محدود شدن عرضه به تقویت بیشتر قیمت ها کمک کرده است . آخرین برآوردها برای ایندکس ۶۲ درصد ۶۵/ ۱۰۳ دلار دلار /تن سی اف آر شمال چین بوده […]

 

روند صعودی در بازار سنگ آهن وارداتی به آسیا روز جمعه هم ادامه داشت زیرا همچنان تقاضا برای خرید وجود دارد و نگرانی ها بابت محدود شدن عرضه به تقویت بیشتر قیمت ها کمک کرده است . آخرین برآوردها برای ایندکس ۶۲ درصد ۶۵/ ۱۰۳ دلار دلار /تن سی اف آر شمال چین بوده که نسبت به قیمت قبل ۱ دلار و ۲۰ سنت افزایش دارد . کاهش سطح موجودی در بنادر چین تقاضا برای محموله های دریائی را هم افزایش داده است .

تقاضا برای گریدهای معمولی سنگ آهن فاین استرالیا هم بالا است زیرا فولادسازان در پی افزایش میزان تولید خود هستند . عرضه سنگ آهن فاین گرید بالا بسیار محدود شده و مصرف کنندگان استفاده از این گریدها را مورد تجدید نظر قرار داده اند . موجودی در بنادر چین با ۴ میلیون کاهش به ۱۲۸ میلیون تن رسیده که کاهشی چشمگیر است . سطح معاملات برای سنگ آهن موجود در بنادر هم بالا رفته و پیش بینی می شود تا پایان ماه می شرایط همین گونه باشد .

افزایش قیمت های سنگ آهن پیلبارا و نیومن استرالیا مصرف کنندگان را بسوی کاربرد جایگزین های ارزانقیمت سوق داده است . البته تقاضا برای گریدهای متوسط سنگ آهن فاین از معادن روی هیل و مک هم افزایش داشته و آنها هم تخفیف های اندکی در نظر گرفته  اند و تولیداتشان هم شباهتهائی به سنگ آهن فاین پیلبارا دارد و طی دو هفته گذشته شاهد تفاوت قیمت کمی بین تولیدات این دو معدن بوده ایم .

 

استیل پرایس

 

 

کلیدواژه : سنگ آهن
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید