کد خبر:2392
پ

رشد چشمگیر بهای قراضه در ترکیه ، صنعت فولاد همچنان هراسان از بازگشت تعرفه ها

  معاملات جدید قراضه وارداتی ترکیه با جهشی رو به بالا صورت گرفت. این رشد در نتیجه لغو تعرفه اضافی بر فولاد وارداتی ترکیه تز سوی آمریکا ایجاد شد. بهای قراضه ۸۰ درصد در معاملات دیروز به ۳۱۰ دلار/تن سی اف آر رسید که در قیاس با معاملات قبلی ۱۶ دلار رشد داشت. بهای قراضه […]

 

معاملات جدید قراضه وارداتی ترکیه با جهشی رو به بالا صورت گرفت. این رشد در نتیجه لغو تعرفه اضافی بر فولاد وارداتی ترکیه تز سوی آمریکا ایجاد شد. بهای قراضه ۸۰ درصد در معاملات دیروز به ۳۱۰ دلار/تن سی اف آر رسید که در قیاس با معاملات قبلی ۱۶ دلار رشد داشت. بهای قراضه شرد نیز ۳۱۵ دلار/تن سی اف آر برآورد شد.

فولادسازان منطقه سی آی اس از این رشد قیمت استفاده نموده و قیمت پیشنهادی بیلت خود را افزایش دادند. معاملاتی در محدوده ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار به گوش رسیده و پیشنهادات جدید بیلت سی آی اس در محدوده ۴۴۵ دلار/تن فوب مطرح می شود. احتمال می رود با روند رو به رشد قراضه این سطوح در آینده نزدیک قابل دسترسی باشد.

با این جال، هنوز سایه بازگشت تعرفه ها بر سر فولاد ترکیه سنگینی می کند. مناقشه دو کشور بر سر خرید سامانه موشکی اس۴۰۰ توسط ترکیه از روسیه باعث شده تا فعالان بازار با دیده تردید به این رفع تعرفه ها نگاه کنند. اردوغان اعلام کرده که حتی به قیمت تحریم از سوی آمریکا، سامانه موشکی اس ۴۰۰ را از روسیه خواهد خرید. در صورتی که آمریکا تحریم های جدیدی علیه ترکیه وضع کند، مطمئنا صنعت فولاد ترکیه متاثر خواهد شد. اما حداقل برای دوره فعلی می توان چشم انداز قیمت فولاد و قراضه را رو به رشد توصیف نمود.

 

منبع : Planner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید