کد خبر:2339
پ

کاهش موجودی سنگ آهن در بنادر چین

  موجودی انبارهای بنادر سنگ آهن در بنادر مهم چین این هفته برای ششمین هفته متوالی کاهش یافت و به حوالی ۱۲۳ میلیون تن رسید. این رقم ۸۳۰ هزار تن از مقدار هفته قبل و ۲۱/۱ میلیون تن پایین تر از حجم مدت مشابه در سال گذشته می باشد. ورودی کم از مبادی مهم مانند […]

 

موجودی انبارهای بنادر سنگ آهن در بنادر مهم چین این هفته برای ششمین هفته متوالی کاهش یافت و به حوالی ۱۲۳ میلیون تن رسید. این رقم ۸۳۰ هزار تن از مقدار هفته قبل و ۲۱/۱ میلیون تن پایین تر از حجم مدت مشابه در سال گذشته می باشد.

ورودی کم از مبادی مهم مانند استرالیا و برزیل و نیز وحشت به وجود آمده از افزایش بیشتر قیمت سنگ آهن با توجه به تحولات اخیر وله که احتمال تعطیلی یکی دیگر از معادن این شرکت را تقویت نموده است موجب شده تا موجودی بنادر در بنادر چین کاهش یافته و انتظارات برای افت بیشتر عرضه تقویت شود. محدودیت های زیست محیطی جدید در تانگشان نیز خریدها در چین را متوقف نکرد و باعث شد تا قیمت بنچ مارک سنگ آهن امروز از ۱۰۱ دلار/تن سی اف آر عبور کند. افت ارزش یوان و احتمال کاهش بیشتر ارز چین در برابر دلار نیز دیگر فاکتوری است که خریداران در معاملات این روزهای خود لحاظ می کنند.

 

منبع : Planner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید