کد خبر:2323
پ

وضع عوارض بر مفتول وارداتی توسط ویتنام

    وزارت صنعت و تجارت ویتنام قصد دارد بدلیل جلوگیری از تجارت غیر منصفانه بر مفتول وارداتی به این کشور عوارض قرار دهد که ممکن است جایگاه صادرکنندگان چینی را متزلزل سازد . این عوارض کمی بیش از ۱۰ درصد در نظر گرفته شده و از ۲۸ می اجرا و تا ۲۱ مارس ۲۰۲۰ […]

 

 

وزارت صنعت و تجارت ویتنام قصد دارد بدلیل جلوگیری از تجارت غیر منصفانه بر مفتول وارداتی به این کشور عوارض قرار دهد که ممکن است جایگاه صادرکنندگان چینی را متزلزل سازد . این عوارض کمی بیش از ۱۰ درصد در نظر گرفته شده و از ۲۸ می اجرا و تا ۲۱ مارس ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت .

هرچند تقاضا برای مفتول وارداتی در ویتنام از سال ۲۰۱۷ تاکنون بدلیل افزایش تولید داخلی ، روندی کاهشی را پیموده است اما به آن دلیل که چین مقاصد صادراتی زیادی اخیراً در اختیار نداشته این موضوع جایگاه صادرکنندگان چینی در ویتنام را تحت الشعاع قرار خواهد داد . در سال ۲۰۱۸ ا واردات مفتول به ویتنام با کاهش ۱۳ درصدی به ۷۲۰ هزار تن رسید که بیش از ۵۰ درصد آنهم از چین وارد شده بود .

نا گفته نماند که دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا نیز در صدد کاهش حجم واردات مفتول خود از چین هستند . بعنوان مثال فیلیپین سرگرم ساخت دو کارخانه به منظور رساندن تولید داخلی این کشور به مرز ۱ میلیون تن در سال است که می تواند بطور کامل جایگزین حجم فعلی واردات این کشور شود .

 

استیل پرایس

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید