کد خبر:2273
پ

شمش سی آی اس تحت فشار

  در روز دوشنبه ۱۳ می قیمت های شمش فولاد سی آی اس ثابت گزارش شده و خریداران هم منتظر پیشنهادها قیمت جدید از سوی عرضه کنندگان این منطقه هستند . طی دو ماه گذشته بهای شمش این منطقه یک روند نزولی را دنبال کرده و افتی ۴۰ دلاری را از سر گذرانده است . […]

 

در روز دوشنبه ۱۳ می قیمت های شمش فولاد سی آی اس ثابت گزارش شده و خریداران هم منتظر پیشنهادها قیمت جدید از سوی عرضه کنندگان این منطقه هستند . طی دو ماه گذشته بهای شمش این منطقه یک روند نزولی را دنبال کرده و افتی ۴۰ دلاری را از سر گذرانده است . فعالان بازار هم قادر به ارائه هیچگونه پیش بینی در خصوص روند آتی قیمت این محصول نیستند . در ماه ژانویه سال جاری قیمت شمش سی آی اس به زیر ۴۰۰ دلار کاهش یافت در حالیکه در اواسط فوریه به ۴۶۰ دلار فوب رسید .

ظاهراً تولیدات ژوئن تولیدکنندگان سی آی اس هنوز بفروش نرفته و قیمت ها در ۴۲۰ دلار فوب دریای سیاه باقی مانده که ۴۱۰ تا ۴۱۲ دلار هم البته به گوش می رسد . برخی معتقدند باتوجه به رشد بهای سنگ آهن خریداران در خاور دور علاقمند به خرید شمش هستند که بازارهای آن منطقه هم صحنه رقابت ترک ها ، ایرانی ها و کشورهای سی آی اس است .

ناگفته نماند که قدرت مانور عرضه کنندگان سی آی اس بر قیمت ۴۲۰ دلار فوب در خاور دور بیشتر است تا دیگر مناطق زیرا بهای پیشنهادی شمش ترکیه هم به ۴۳۰ دلار فوب رسیده است . بعنوان مثال خریداران در خاورمیانه انتظار کاهش قیمت دارند و آخرین معاملات با مشتریان عرب در سطوح ۴۲۲ تا ۴۲۳ دلار فوب دریای سیاه نهائی شده است و تأکید شده این قیمت مربوط به دو هفته قبل بوده و در حال حاضر در خاورمیانه عملی نیست .  تازه ترین برآوردها برای قیمت شمش سی آی اس نیز ۴۱۶ دلار فوب دریای سیاه می باشد .

 

استیل پرایس

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید