کد خبر:223
پ

سقوط هواپیمای مسافربری اندونزی

یک هواپیمای خطوط هوایی ” لاین ایر” اندونزی به فاصله کوتاهی پس از پرواز در آب‌های اطراف جزیره جاوه و سوماترا سقوط کرد. این هواپیما از جاکارتا راهی پانگ‌کال‌پینانگ بود. به زنده ماندن حدود ۱۹۰ سرنشین هواپیما امیدی نیست . هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ “لاین ایر” با حدود ۱۹۰ سرنشین ساعت شش و ۲۰ دقیقه صبح […]

یک هواپیمای خطوط هوایی ” لاین ایر” اندونزی به فاصله کوتاهی پس از پرواز در آب‌های اطراف جزیره جاوه و سوماترا سقوط کرد. این هواپیما از جاکارتا راهی پانگ‌کال‌پینانگ بود. به زنده ماندن حدود ۱۹۰ سرنشین هواپیما امیدی نیست . هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ “لاین ایر” با حدود ۱۹۰ سرنشین ساعت شش و ۲۰ دقیقه صبح دوشنبه به وقت محلی (نیمه‌شب به وقت اروپای مرکزی) از فرودگاه جارکارتا به مقصد پانگ‌کالپیانگ در جزیره سوماترا از باند فرودگاه بلند شد و تنها ۱۳ دقیقه پس از پرواز از صفحه رادار خارج شد و در آب‌های میان دو جزیره جاوه و سوماترا سقوط کرد .

نیروهای نجات در فاصله ۷۰ کیلومتری جاکارتا قسمت‌هایی ازهواپیما را پیدا کرده‌اند. به گفته سخنگوی نیروهای نجات آن‌ها جلیقه‌های نجات، تلفن‌های دستی مسافران و قسمت‌هایی از بدنه هواپیما را یافته‌اند. گمان می‌رود که هواپیما در عمق ۳۵ متری دریا فرو رفته باشد . در میان حدود ۱۹۰ سرنشین هواپیما دو نوزاد، یک کودک و دو خلبان و پنج خدمه هواپیما بوده‌اند.

تحقیقات درباره علت سقوط هواپیما همچنان ادامه دارد. هواپیمای سرنگون‌شده کاملا نو بوده است. به گفته کارشناسان هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مدل MAX 8 از سال ۲۰۱۶ در خطوط هوایی به کار افتاده است . خطوط هوایی ارزانقیمت “لاین ایر” در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده و دارای هواپیماهای مدرن بوئینگ و ایرباس است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید