کد خبر:2061
پ

افزایش ۱۰ درصدی تولید فولاد چین در ماه مارس

  تولید فولاد خام چین در ماه مارس به رقم ۳۳/ ۸۰ میلیون تن رسید که نسبت به ماه مارس سال قبل ۱۰ درصد رشد  داشته است . متوسط تولید روزانه در چین ۲ میلیون و ۵۹۱ هزار تن گزارش شده که از متوسط تولید ژانویه تا فوریه ، بیش از ۲ درصد افزایش یافته […]

 

تولید فولاد خام چین در ماه مارس به رقم ۳۳/ ۸۰ میلیون تن رسید که نسبت به ماه مارس سال قبل ۱۰ درصد رشد  داشته است . متوسط تولید روزانه در چین ۲ میلیون و ۵۹۱ هزار تن گزارش شده که از متوسط تولید ژانویه تا فوریه ، بیش از ۲ درصد افزایش یافته و از نوامبر گذشته تاکنون بالاترین سطح تولید روزانه بوده است .

در فاصله ماههای ژانویه تا مارس ، کل تولید فولاد خام چین ۰۷/ ۲۳۱ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، بیش از ۹ درصد افزایش داشته است . افزایش تولید ماه مارس چین بیش از همه وامدار بالا رفتن تولید در شهرهای تانگشان و هاندان است که از قطب های فولادسازی این کشور محسوب می شوند . اغلب فولاسازان این مناطق در نیمه دوم ماه مارس کاهش تولید در کوره بلندهای خود را اینگونه جبران نمودند .

پیش بینی شده تولید فولاد خام چین در ماه آوریل هم بر همین مدار افزایش باقی بماند و حتی سریع تر هم باشد زیرا با پایان زمستان دیگر خبری از کاهش تولیدهای زمستانی نیست و تقاضا هم البته رونق گرفته است . افزایش تقاضا برای میلگرد ، حاشیه سود این محصول را برای چینی ها در ۱۵ روز ابتدای آوریل به متوسط  ۸۶/ ۱۰۸ دلار در هر تن رسانده که از سطح متوسط حاشیه سود ماه مارس ۵۴ درصد بالاتر است .

تولید شمش چدن چین هم در ماه مارس نیز به ۱۵/ ۶۶ میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل بیش از ۷ درصد افزایش داشته است . در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ تولید شمش چدن این کشور با افزایش ۹ درصدی به ۹۰/ ۱۹۴ میلیون تن رسیده است .

 

استیل پرایس

 

 

 

 

کلیدواژه : تولید فولاد ، چین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید