کد خبر:1995
پ

افزایش تولید ورق گرم چین در سال ۲۰۱۹

    چین در سال جاری میلادی ۱۴ کارخانه تولید ورق گرم جدید را راه اندازی خواهد نمود که ظرفیت تولید این محصول را به بیش از ۳۱ میلیون تن خواهد رساند . گفتنی است در سال ۲۰۱۸ نیز این کشور ظرفیت تولید ورق گرم خود را به بیش از ۲۵ میلیون تن رساند . […]

 

 

چین در سال جاری میلادی ۱۴ کارخانه تولید ورق گرم جدید را راه اندازی خواهد نمود که ظرفیت تولید این محصول را به بیش از ۳۱ میلیون تن خواهد رساند . گفتنی است در سال ۲۰۱۸ نیز این کشور ظرفیت تولید ورق گرم خود را به بیش از ۲۵ میلیون تن رساند .

تاکنون دو کارخانه از این ۱۴ کارخانه با ظرفیت تولید ۳/ ۵ میلیون تن در استان هبی شهر تانگشان وارد فاز تولید شده اند و سومین کارخانه با ظرفیت تولید ۲ میلیون تن نیز در مدت زمان کوتاهی راه اندازی خواهد شد . در حقیقت ۱۱ کارخانه از این ۱۴ کارخانه جدید که قرار است در سال ۲۰۱۹ وارد فاز تولید شوند در استان هبی قرار دارند و جمعاً ظرفیت تولید آنها ۰۷/ ۲۴ میلیون تن در سال خواهد بود .

اغلب این ۱۴ کارخانه جدید جایگزین ظرفیت های تولید شمش چدن و فولاد خام می شوند بدین ترتیب که یا از ظرفیت های تولید خود کاسته اند و یا ظرفیت تولید شمش چدن و فولاد خام دیگر کارخانه ها را خریداری کرده اند . بعنوان مثال کارخانه فولادسازی فنگ نان متعلق به گروه فولادسازی ژونگ هنگ به منظور تغذیه خط تولید ورق گرم ، سالانه از ۸ میلیون تن از فولاد خام تولید خود کاسته است . درحقیقت ایجاد ظرفیت های تولید جدید مستلزم بستن ظرفیت های تولید فولاد خام و شمش چدن است .

البته برخی از فعالان بازار فولاد بر این عقیده اند که ایجاد ظرفیت های تولید فولاد خام و شمش چدن نسبت به روشهای جایگزینی کارائی بیشتری دارد و ظرفیت تولید فولاد چین در سال ۲۰۱۹ را همچنان افزایش خواهد داد بنابراین در سال جاری هم عرضه محصولات تخت و طویل فولادی در این کشور به روند روبه رشد خود ادامه خواهد داد .

براساس اطلاعات اداره آمار چین ، تولید ورق گرم با عرض متوسط از ژانویه تا فوریه ۲۰۱۹ به حجم ۹۳/ ۲۳ میلیون تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد یافته است . در این مدت تولید میلگرد بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته و به ۸۳/ ۳۳ میلیون تن رسیده است .

 

استیل پرایس   

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید