کد خبر:1952
پ

بازار داخلی فولاد ایران چه فاکتورهایی را رصد می کند؟

  پس از تعطیلات طولانی عید نوروز، بازار فولاد ایران دیروز پس از عرضه میلگرد فولاد خراسان فعالیت های رسمی خود را از سر گرفت. در این عرضه، ۵۰۶۰ تن میلگرد این کارخانه با نرخ پایه ۳۶۵۸۲ ریال عرضه شد که در نهایت با نرخ رقابتی ۴۲۳۱۰ ریال معامله شد. این رشد بیش از ۱۵/۵ […]

 

پس از تعطیلات طولانی عید نوروز، بازار فولاد ایران دیروز پس از عرضه میلگرد فولاد خراسان فعالیت های رسمی خود را از سر گرفت. در این عرضه، ۵۰۶۰ تن میلگرد این کارخانه با نرخ پایه ۳۶۵۸۲ ریال عرضه شد که در نهایت با نرخ رقابتی ۴۲۳۱۰ ریال معامله شد. این رشد بیش از ۱۵/۵ درصدی باعث شد تا اکثر کارخانه های تولیدی کشور فاز افزایشی به خود گیرند و قیمتهای امروز خود را توام با رشد اعلام نمایند. جهت گیری افزایشی فروشندگان امروز با معاملات ورق فولاد مبارکه شدت بیشتری گرفت.

واکنش خریداران به این عرضه البته نظر به غیبت ۲۲ روزه فولادسازان در بورس کالا توام با کمی هیجان برآورد می شود. افزایش خزنده قیمت دلار طی روزهای اخیر و البته پیش بینی ها در خصوص خیز جدید دلار برای ماههای آتی نیز عامل دیگری در هیجان خریداران می باشد.

اتفاقات دردناک طی نوروز امسال و تخریب واحدهای مسکونی هموطنانمان در اثر سیل نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که فعالان بازار مدنظر قرار داده اند. این واحدها نیازمند بازسازی سریع هستند که به حجم زیادی از میلگرد نیاز دارد.

بالاتر از همه اما به نظر می رسد ترس سرمایه گذاران از تضعیف ارزش پول ملی به حدی است که آنها کاهش فعالیتهای ساختمانی در ماه رمضان و ممنوعیت صادرات توسط شرکتهای غیر تولیدی را به فراموشی سپرده اند و سعی در تبدیل سرمایه ریالی خود به کالاهای با دوام دارند. مانند همیشه، اختلاف قیمت میان بورس کالا و بازار آزاد نیز محرک هجوم خریداران به عرضه فولاد خراسان و احتمالا سایر عرضه ها در آینده نزدیک می باشد.

 

منبع : Planner

کلیدواژه : فولاد ، ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید