کد خبر:1646
پ

وضعیت بازار شمش فولاد در کشورهای حاشیه خلیج فارس

  اغلب خریداران شمش فولاد در کشورهای حاشیه خلیج فارس در حال تأمین موجودی انبارهای خود هستند در حالیکه این روزها دسترسی آنها به شمش ایران محدود شده در نتیجه مشتریان متمایل به خرید شمش از فولادسازان همین منطقه هستند و البته گزینه های جایگزین از خارج از منطقه هم وجود دارد . تولیدکنندگان شمش […]

 

اغلب خریداران شمش فولاد در کشورهای حاشیه خلیج فارس در حال تأمین موجودی انبارهای خود هستند در حالیکه این روزها دسترسی آنها به شمش ایران محدود شده در نتیجه مشتریان متمایل به خرید شمش از فولادسازان همین منطقه هستند و البته گزینه های جایگزین از خارج از منطقه هم وجود دارد .

تولیدکنندگان شمش امارات اخیراً تولیدات خود را بفروش داخلی می رسانند بعنوان مثال در هفته گذشته یکی از این تولیدکنندگان ۱۵ هزار تن شمش را با قیمت ۵۰۶ دلار تحویل درب کارخانه بفروش رساند که در حال حاضر قیمت مورد درخواستش به ۵۱۰ دلار تحویل درب کارخانه افزایش یافته است . عربستانی ها پیشنهاد ۴۹۰ دلار سی پی تی و بحرینی ها ۵۰۵ دلار سی اف آر را مطرح می کنند و این در حالی است که این روزها عمانی ها در بازار فعال نیستند . در کل گویا ، شمش فولاد در امارات متحده عربی و عمان کمیاب شده است .

پیشنهاد عرضه کنندگان شمش از سی آی اس به خریداران حاشیه خلیج فارس ، ۴۸۵ دلار سی اف آر به عمان و ۴۹۰ دلار سی اف آر به امارات است . مالزی با قیمت ۴۸۵ تا ۴۹۰ دلار سی اف آر به عمان و ۴۹۵ دلار سی اف آر به امارات پیشنهاد می دهد . مفتول و برخی گریدهای شمش ترکیه هم در سطح ۵۰۰ دلار سی اف آر امارات عرضه می شوند .

ترجیح خریداران شمش در کشورهای حاشیه خلیج فارس تأمین از منابع منطقه ای با حجم های متوسط و پائین است . یکی از تجار مطرح این منطقه عنوان می کند که اگر به دنبال یک محموله ۵ یا ۱۰ هزار تنی باشد قطعا ً به سراغ کشورهای سی آی اس یا ترک ها نمی رود و دلیل آنها نیز بغیر از زمان تحویل طولانی ۲ ماهه ، هزینه بالای حمل نیز می باشد  .

 

استیل پرایس  

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید