کد خبر:1388
پ

افزایش بهای ورق گرم در آسیا

  در آخرین ساعات کاری روز دوشنبه ۱۱ فوریه بهای ورق گرم در آسیا افزایش یافت ، فعالان بازار عقیده دارند کارخانه ها در راستای افزایش شدید قیمت های داخلی در چین در پی بالا بردن پیشنهادهای صادراتی هستند . ورق گرم گرید SS400 با ضخامت ۳ میلیمتر در آخرین برآوردها با  ۵ دلار افزایش […]

 

در آخرین ساعات کاری روز دوشنبه ۱۱ فوریه بهای ورق گرم در آسیا افزایش یافت ، فعالان بازار عقیده دارند کارخانه ها در راستای افزایش شدید قیمت های داخلی در چین در پی بالا بردن پیشنهادهای صادراتی هستند . ورق گرم گرید SS400 با ضخامت ۳ میلیمتر در آخرین برآوردها با  ۵ دلار افزایش به ۵۰۱ دلار رسید . همین گرید ورق با ترم تحویل سی اف آر ۵۱۰ دلار است که آنهم ۵ دلار افزایش یافته است .

کارخانه های چینی روز دوشنبه پیشنهادهای جدید خود را اعلام نکردند زیرا آنها برای هضم روند سریع افزایش قیمت های داخلی در این کشور به زمان نیاز دارند . اما قطعاً قیمت ها به محدوده ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار فوب چین خواهد رسید . البته باید به این مورد هم توجه داشت که خریداران خارجی در صورت افزایش قیمت ها دست از خرید خواهند کشید و عجله ای برای خرید ورق برای ماه آوریل ندارند .

شرایط مبهم قیمت های سنگ آهن و روند افزایش قیمت آن هم به ابهام وضعیت کنونی می افزاید بنابراین بسیاری از فعالان بازار ترجیح می دهند فعلاً منتظر بمانند و شرایط را رصد کنند . در روز دوشنبه روس ها و هندی هم نیز در ویتنام از ارائه پیشنهادهای جدید خودداری نمودند و بالاترین قیمت از سوی چینی ها که توسط یک خریدار ویتنامی پذیرفته شد ۵۳۰ دلار سی اف آر تحویل ماه آوریل بود .

ورق گرم گرید Q235 با ضخامت پنج و نیم میلیمتر در شانگهای روز دوشنبه ۳ هزار و ۸۷۰ تا ۳ هزار و ۸۸۰ یوآن معادل ۵۷۳ تا ۵۷۵ دلار تحویل درب انبار و مالیات بر ارزش افزوده برآورد شد و در بازار فیوچرز شانگهای نیز اغلب معاملات ماه می با بهای ۳ هزار و ۷۰۹ یوآن بسته شد که از ۱ فوریه تاکنون ۶۱ یوآن افزایش داشت .

 

استیل پرایس

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه : ورق گرم ، آسیا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید